Gizlilik Sözleşmesi

AnasayfaGizlilik Sözleşmesi

Gizlilik Sözleşmesi

Alisya Medya’ya ait web sitesi olan www.alisyamedya.com web sitesi (bundan sonra kısaca ‘Alisya Medya’ olarak anılacaktır) üzerinden işbu Gizlilik Politikası metnini onaylayarak İnternet Sitesi’ni ilk ziyaretlerinden itibaren, aşağıda yazılı olan ve Alisya Medya’nın ziyaret edilmesine ve/veya kullanılmasına ilişkin önemli bilgiler içeren hususları bütünüyle anlamış ve tamamını ayrılmaz bir bütün olarak kabul etmiş olurlar. Alisya Medya web sitesine giriş, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin vs. kullanılması sebebiyle, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Alisya Medya sorumlu değildir. Alisya Medya, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, adres, telefon, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir.

 

Kişisel bilgiler, kişi adı-soyadı, firması, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya ve iletişim kurmaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermektedir. Web sitesine kayıt yaptırıp sipariş verebilmeniz için kişisel bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Alisya Medya veritabanında toplanan bu bilgiler, kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin çalışmalarında kullanılmaktadır. Alisya Medya üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır. Alisya Medya, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, Alisya Medya müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla, Alisya Medya iş ortakları ile paylaşılabilmektedir. Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince, resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

 

Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Sitemize üye olurken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi kayıt olduktan sonra değiştirebilir, yanlışlıkları düzeltebilir ve gerekli düzenlemeleri yaparak iletişim bilgilerinizin ve tercihlerinizin doğru eksiksiz ve güncel olmasını sağlayabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler için sizden bir ödeme şekli seçmeniz istenecektir. Online kredi kartı kullanımı geçerli olmakla birlikte banka havalesi (EFT,FAST) de alternatif bir ödeme şekli olarak bulunmaktadır. Online kredi kartı kullanarak verilen siparişlerde, ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, Alisya Medya’dan alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Alisya Medya veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin Alisya Medya ve arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Web sitesi üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde, işleminizi gerçekleştirmek için web sitesi üzerinden paylaştığınız kişisel bilgiler, kart bilgileri, vs. “işlem için gerekli 3. Şahıslar” (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilebilecektir. Kişisel bilgilerinizin bir kısmı (ad, soyad, fatura ve/veya siparişinizin gönderileceği kayıtlı adresiniz ve telefon numaranız) sadece kargo firması ile paylaşılmaktadır.

 

Kişisel bilgiler ayrıca web sitemizin kullanımını geliştirmek, hizmetlerimizi, içeriğimizi ve reklamlarımızı tasarlamak, sunmak amacıyla ve müşteri iletişimini geliştirmek için denetim, veri analizi ve araştırma gibi amaçlarla kullanılabilir. Kişisel bilgileriniz çalışanlarımızla veya üçüncü partilerle siparişin iletilme aşamalarının herhangi birinde paylaşılabileceği gibi siparişleriniz hakkındaki mesajlar, kurallar, koşullar, ve politikalarımızdaki değişiklikler gibi önemli uyarıları göndermek için kullanılabilecektir. Herhangi bir bireyle doğrudan ilişkisi olmayan veriler niteliğindeki kişisel olmayan bilgileriniz de toplanabilmektedir. Kişisel olmayan bilgileriniz herhangi bir amaç için toplanılabilir, aktarılabilir, kullanılabilir ve açıklanabilir. Bu bilgiler, çalışanlarımızla veya ilgili üçüncü partilerle siparişinizin iletilme aşamalarından herhangi birinde paylaşılabilir veya web sitesini kullanımınız analizinde ve desteğinde kullanılabilir. Web sitemizden ve hizmetlerimizden müşteri faaliyetlerine ilişkin bilgiler toplanabilmektedir. Web sitemizde dolaştığınız sayfalar, tıkladığınız buton ve bağlantılara ilişkin navigasyon ve tıklama bilgileri, kullanım süreniz müşteri faaliyetlerine örnek olarak gösterilebilir. Bu bilgiler bir araya getirilerek müşterilerimize daha faydalı bilgiler sağlamak ve analiz için kullanılabilir. İşbu Gizlilik Politikası bakımından kişisel olmayan bilgi olarak değerlendirilmeyen bu bilgiler, reklam ve pazarlama hizmetlerinde kullanabilecektir. Alisya Medya, kanunen daha uzun bir saklama süresi gerekmediği veya müsaade edilmediği sürece kişisel bilgilerinizi işbu gizlilik politikasında belirtilen amaçları gerçekleştirmek için kanunen geçerli olan süre kadar saklamaktadır.

 

Alisya Medya tarafından oluşturulan işbu gizlilik politikası sizden topladığımız bilgilerin korunmasını hedeflemektedir. Eğer web sitesi üzerinden başka bir kullanıcıyla ya da üçüncü partilerin bağlantılarını (linklerini) kullanarak üçüncü şahıs sitelerle bilgilerinizi paylaşırsanız, bu partilere sağlayacağınız bilgiler için farklı gizlilik politikaları geçerli olacaktır. Üçüncü şahısların gizlilik politikalarından sorumlu olmadığımızı hatırlatır; üçüncü şahısların gizlilik uygulamalarını kendilerinden öğrenmenizi tavsiye ederiz. Zira, Alisya Medya, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir. Alisya Medya web sitesi içeriği, görselleri, sayfa düzeni, dizaynlar, şekiller, logolar, teknikler, markalar, tasarımlar, buluşlar, eserler, yazılımlar vs. üzerinde tek hak sahibidir. Söz konusu veriler, yazılı izin alınmadan kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, lisana çevrilemez, yayımlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Aksi halde Alisya Medya’nın hukuki ve cezai yollara başvurma hakkı saklıdır. Alisya Medya, işbu gizlilik politikası hükümlerini, dilediği zaman Alisya Medya sitesinde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir. Değiştirilen gizlilik politikası hükümleri, Alisya Medya sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.