Hizmet Sözleşmesi

AnasayfaHizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

Madde 1 – Sözleşme Tarafları

1.1 Sözleşme, Alisya Medya’ya ait www.alisyamedya.com (Bundan sonra “Alisya Medya” olarak anılacaktır.) ile www.alisyamedya.com web sitesinden sipariş verirken elektronik olarak onay veren “müşteri” arasındadır.

 

Madde 2 – Konu

2.1 İşbu sözleşmenin konusu ; www.alisyamedya.com internet sitesi üzerinden sipariş verecek müşteri ile Alisya Medya’nın karşılıklı yükümlülükleri.

 

Madde 3 – Sorumluluklar

3.1 Kullanıcılar müşteri olabilmek için kendi belirledikleri şifre ile üye olabilir. Müşteri sipariş formunda belirtilen bilgileri doldurmak, hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları onaylayarak, gizlilik politikasına uygun davranacağını taahhüt ederek üyelik işlemini gerçekleştirebilir. Üyelik işlemleri tamamlanarak hizmet sözleşmesi kullanım koşulları ve gizlilik sözleşmesi ve bu sözleşme eklerinde yer alan belgelerde belirtilen hak ve yükümlülüklerin kabul edilmiş olur.

 

3.2 Alisya Medya, her hangi bir gerekçe göstermeden, bildirimsiz ve tazminatsız üyeliğe son verme ve dondurma hakkına sahiptir. Üyeliğin dondurulması veya sona erdirilmesi durumunda Alisya Medya’dan herhangi bir ad altında tazminat ve gider talebinde bulunulamaz.

 

Madde 4 – Hak ve Yükümlülükler

4.1 Müşteri’nin Hak ve Yükümlülükleri:

4.1.1 Müşteri Alisya Medya üzerinden ve hakkında gerçekleştireceği her türlü işlem ve eylemde iş bu sözleşme koşullarına, kanuna, ahlaka ve adaba, temel ve ticari dürüstlük ilkelerine uyacağını kabul ve taahhüt eder.

 

4.1.2 Alisya Medya, yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde Müşteri’nin kendisinde bulunan bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşabilir.

 

4.1.3 Müşteri üye olurken veya sipariş verirken kullandığı kullanıcı adı, şifre, ödeme bilgilerinin doğruluğunu kabul ve taahhüt eder. Bu bilgilerin doğru olmasından ve 3. şahıslarla paylaşılmasından Müşteri bizzat kendisi sorumludur. Bilgilerin doğruluğu ve 3. şahıslarla paylaşılan bilgiler konusunda yaşanacak sorun ve zararlardan Müşteri sorumludur.

 

4.1.4 Müşteri çalışma yükle bölümünden göndereceği sipariş dosyalarının Ürün sayfasında belirtilen tasarım ölçü ve kurallarına göre göndermekle yükümlüdür. Tasarım ölçü ve kuralları dışında gönderilen dosyalarda oluşacak olan zararlardan müşterinin kendisi sorumludur.

 

4.1.5 Müşteri hazır şablonları kendine göre düzenledikten sonra şablonlarda yaptığı değişiklik nedeni ile oluşacak zararlardan kendisi sorumludur.

 

4.1.6 Müşteri işlerini gönderirken Kredi kartı, Havale, EFT kanalları ile ödeme yapabilmekte olup, işin baskıya girmesi için ödemenin eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Gönderdiği sipariş gurubunda yer alan bütün ürünlerin ödemesini tek seferde yapmakla yükümlüdür. Aksi halde yapılan eksik ödeme gruptaki bir kısım işlerin basılmasına yeterli olsa dahi iş baskıya alınmayacaktır.

 

4.1.7 Müşteri siparişi baskıya alındıktan sonra iptal edemez, geri ödeme talep edemez. Müşteri iptal işlemini sadece Grafikerin baskı için onay alana kadar gerçekleştirebilir. Müşteri siparişini iptal koşullarına uygun gerçekleştirdikten sonra geri talep edebilir. Geri talep edilen ücret 5 (beş) iş günü içerisinde ödenmenin yapıldığı yol ile (havale, eft, vb.) geri ödeme yapılacaktır. Özel tasarım yapılmış ise, özel tasarım bedeli kesilir. Harcanan mesai durumuna ve tasarım çalışmasına göre bedel kesilerek geri kalan kısım müşteriye iade edilebilmektedir.

 

4.1.8 Ofset baskılarda toplu olarak baskı yapıldığı için, Renk tonlarında %0-15 kadar farklılık olabilir. Ayrıca kesim, bıçak izi ve adetlerde de %15’e varan farklılıklar yaşanabilir. Bu tür durumlarda sorumluluk firmamıza ait değildir.

 

4.1.9 Bazı selefonsuz ürünlerin kırım yerlerinde oluşabilecek kırım problemlerinden Alisya Medya sorumlu değildir.

4.2 Firmamız Toplum Örf Adet ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan içerikli ürünlerin hizmetini vermemektedir. Müşterilerimizden bu yönde sipariş istekleri geldiğinde firmamız tek taraflı olarak hizmet sözleşmesini fesh etme yetkisine sahiptir.

4.2.1 Gönderilen tasarımlar baskıya uygunluğu kontrol edilip 7 (yedi) gün içinde mail veya mesaj yoluyla tarafınıza gönderilir, onaylanan tasarım müşterinin sorumluluğundadır.

4.2.2 Alisya Medya, onaylanan ürünleri 30 gün içinde müşteri’nin adresine gönderir.

4.2.3 Tasarım çalışması tamamlandıktan sonra incelemesi için gönderilen Müşterilerimizin, tasarımın gönderildiği gün (1. gün kabul edilmek üzere) 3 gün içerisinde tasarım onayı verip, firmamızın ürünü işleme alabilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde, websitemizdeki veya Whatsapp siparişteki herhangi bir zam (fiyat artışı) durumunda sipariş oluşturduğu ürünlerle ilgili zam bedelini müşterimizin ödemesi gereklidir, zam bedellerinden firmamız sorumlu değildir.

4.2.4 Müşterilerimizin tasarımda kullanmamız için gönderdiği görsellerle ilgili çözünürlük, telif hakları vb. sebeple oluşabilecek problemlerden firmamız sorumlu değildir.

4.2.5 Müşterilerimizin, Tasarlama Editörü kullanarak tasarladıkları tasarımdaki, tüm bilgileri ve tasarımı kontrol etmesi gereklidir, tasarımdan kaynaklı oluşabilecek tüm problemlerden müşterilerimiz sorumludur.

4.3 Alisya Medya’nın Hak ve Yükümlülükleri:

4.3.1 Alisya Medya, site üzerinden gönderilen dosyaları ödemesi tam olarak yapıldıktan sonra her ürünün açıklamasında yer alan baskı seçeneklerindeki fire oranları, özellikler, açıklama ve teslim tarihi dahilinde basıp göndermekle yükümlüdür.

 

4.3.2 Alisya Medya, Gizlilik sözleşmesine uymakla yükümlüdür.

 

 

Madde 5 – Hizmet Bedeli

 

5.1 Alisya Medya üyeliği için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

 

5.2 Müşteri seçtiği ürün ve özelliklerine göre baskı ve kargo bedeli ödemektedir.

5.3 Kargolar alıcı ödemelidir, müşteri tarafından karşılanır.

 

Madde 6 – Kampanya ve Fiyatlar

 

6.1 www.alisyamedya.com’da devam eden kampanyaların süresi Alisya Medya tarafından belirlenir ve bitiş ve başlangıç tarihi saklıdır.

 

6.2 Alisya Medya fiyat listesinde bulunan teslim sürelerinde ve fiyatlarda değişiklik yapabilir. Değişiklik tarihi saklıdır.

 

Madde 7 – Özel Tasarım

 

7.1 Üyeler Alisya Medya sitesi üzerindeki hazır şablonları kendilerine göre düzenleyebilir ve ödemesini gerçekleştirip baskıya gönderebilir. Üye, hazır şablonlar hariç sıfırdan tasarım isterse  “Özel Tasarım” alanına girmektedir ve ek ücret politikası uygulanacaktır.

 

7.2 Alisya Medya fiyat listesinde bulunan baskı fiyatı + özel tasarım ücreti olarak ücretlendirilecektir.

 

Madde 8 – Sözleşme Değişiklikleri

 

8.1 Alisya Medya, iş bu sözleşmeyi tek taraflı olarak uygun göreceği bir zamanda değiştirebilir.

 

Madde 9 – Mücbir Sebepler

 

9.1 Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Alisya Medya işbu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya gerçekleştirememesi durumunda her hangi bir ad ve şartla tazminat talep edilemeyecektir.

 

9.2 Mücbir sebep; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır.

 

Madde 10 – Geri İade

 

10.1 Basılan ürünlerin geri iadesi yapılmamaktadır.

10.2 Basılan ürünlerdeki baskı problemleri için müşteri ürününü 3 iş günü içerisinde iade edebilir.

10.3 İade edilen ürünler tasarımda değişiklik yapılmadan tekrardan üretime alınıp, baskısı yapılıp müşteri adresine gönderilir. Kargo ücretleri müşteriye aittir.

10.4 Tasarımdan kaynaklı problemlerde Alisya Medya sorumlu değildir.

 

Madde 12 – Hükümler

 

12.1 İşbu sözleşme taraflar yukarıda bulunan yükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır, yukarıda bulunan yükümlülükler yerine getirilmediği taktirde karar mercii Trabzon mahkeme ve icra daireleridir.

 

Madde 13 – Bildirimler

 

13.1 İş bu sözleşmeyi kabul eden kullanıcılar Whatsapp mesaj, sms ve e-posta aracılığı ile ürünler, fiyatlar ve kampanya detayları içeren bildirim mesajlarını almayı kabul etmiştir. Gönderilen bilgilendirme, reklam, kampanya içeren bildirim mesajları durumunda her hangi bir ad ve şartla tazminat talep edilemeyecektir.